امتیاز مثبت
۰
طرح تامین کالاهای اساسی برای اقشار آسیب‌پذیر؛
نکو: به مردم پیام احتکار کالا ندهیم
يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب: 91649
 
یک عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه طرح تامین کالاهای اساسی برای اقشار آسیب‌پذیر به حیثیت نظام لطمه وارد می‌کند، گفت: این طرح به معنای تسلیم کشور در برابر تحریم‌هاست.
نکو: به مردم پیام احتکار کالا ندهیم
 
ابراهیم نکو به عنوان مخالف فوریت طرح تامین کالاهای اساسی برای اقشار آسیب‌پذیر در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس گفت: نمایندگان مجلس مخالف تامین کالاهای اساسی اقشار آسیب‌پذیر نیستند اما نظر ما بر این است که این موضوع احتیاج به قید دو فوریت ندارد.

به گزارش ايسنا، وی گفت: مگر چه شرایط خاصی بر کشور حاکم شده است که قرار است این طرح با دو فوریت در مجلس مطرح شود. به تصویب رسیدن چنین طرحی بدان معناست که تحریم‌های بین‌المللی و فشارهای اقتصادی بر روی اقتصاد کشور ما تاثیر گذاشته است. انگار با این طرح پذیرفته‌ایم که این تحریم‌ها بر ما اثر گذاشته است و مردم را فلج کرده است، موضوعی که صحت ندارد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی ادامه داد: با این طرح به نوعی در برابر تحریم‌ها تسلیم شده‌ایم از این رو حتی برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر می‌توان آن را از مراجع دیگر پیگیری کرد نه اینکه قانونی را برای این کار به تصویب برسانیم.

نکو با بیان اینکه این طرح نوعی بی‌نظمی و هرج و مرج را در سطح جامعه به وجود خواهد آورد، گفت: مردم با چنین طرحی فکر می‌کنند که اتفاق خاصی در کشور رخ داده که چنین موضوعی به تصویب مجلس رسیده است، آنگاه باید انتظار احتکار و خرید کالاها و انبار کردن آنها را از مردم داشت.

وی با بیان اینکه وظیفه ذاتی دولت کمک به اقشار آسیب‌پذیر است، گفت: با چنین طرح‌هایی افکار عمومی را مخدوش نکنید. بهتر است مجلس به وظیفه قانونی خود عمل کند چون به نظر ما تصویب چنین طرح‌هایی تنها به افزایش فاصله طبقاتی دامن می‌زند.