امتیاز مثبت
۰
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران:
تزریق منابع به تنهایی آدرس غلط برای رونق تولید است
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۴
کد مطلب: 344064
 
مهندس صابر پرنیان، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران امروز دوشنبه در مراسم تجدیدمیثاق صنعتگران، تولیدکنندگان، کارگران و جهادگران شرکت شهرک های صنعتی استان تهران با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توان بالای تولیدکنندگان داخلی و افزایش خودکفایی و کاهش واردات در کشورگفت،درصورت راه اندازي شهرك هاي صنعتي در دست احداث واتمام طرح هاي داكد و نيمه راكد 200 هزار شغل برای دوسال آینده در شهرک های صنعتی استان تهران خبر داد و گفت: بروکراسی های اداری و موانع کسب وکار مهمترین چالش امروز تولیدکنندگان است و درصددیم تا در سال رونق تولید این موارد را مورد توجه بیشتر قرار دهیم.
تزریق منابع به تنهایی آدرس غلط برای رونق تولید است
 
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران در این مراسم با اشاره به  جمله ای از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: حضرت امام جمله ای داشتند که ما نان و پنیر خودمان را می خوریم و روی پای خودمان می ایستیم و  این جمله درواقع سرمنشا اقتصاد مقاومتی، عزت، غیرت و جاودانگی کشور بوده است.


مهندس پرنیان در ادامه افزود:  ما به عنوان سربازان رهبر کبیر انقلاب اسلامی امروز عهد و پیمان می بندیم که تا آخرین قطره خونمان در راه آرمان های حضرت امام، منویات رهبری با کار، تلاش و نگاه جهادی و با نگاه به توانمندی های داخلی بتوانیم در راه شهدا سربلند باشیم و کشور را به سرمنزل مقصود و صاحب واقعی آن حضرت ولی عصر (عج) برسانیم. 


وی در بخش دیگری از اظهارات خود به نامگذاری امسال به نام رونق تولید اشاره کرد و گفت: امیدواریم با نگاه جهادی در کنار صنعتگران بتوانیم موانع تولید را رفع کنیم و از ظرفیت های بی بدیل و بی نظیر کشور استفاده کنیم.


مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران با تاکید بر فرصت های زیاد سرمایه گذاری، اشتغال، تولید و صادارت در کشور تصریح کرد: برنامه ریزی داریم واحدها و طرح های نیمه تمام و واحدهایی که زیر ظرفیت کار می کنند و توان تولید و رقابت دارند را در سال جاری رونق داده و تسهیلات مالی در اختیار آنها قرار دهیم. 


وی افزود:  در حال حاضر در شهرک های صنعتی استان تهران 3 هزار و 200 طرح نیمه تمام و  در شهرک های صنعتی دولتی نزدیک 6 هزار طرح نیمه تمام داریم که جمع آن حدود 9 هزار می شود. همچنین حدود 3 هزار واحد هم به صورت راکد یا با ظرفیت پایین تولید داریم و بر این اساس برنامه ریزی داریم تا مشکلات این واحدها را برطرف کنیم. پرنیان با اشاره به اینکه در حال حاضر زیرساخت ها برای این طرح ها فراهم شده است گفت: پیش بینی می شود با فراهم شدن تسهیلات و رفع موانع این واحدها، در حدود 2 سال آینده 200 هزار فرصت شغلی در استان تهران فراهم کنیم که رقم بسیاری بزرگی است.


وی با بیان اینکه در حال حاضر مهمترین چالش تولید موانع کسب و کار است اظهار کرد: اگر  تبصره 18 قانون بودجه درست اجرا و منابع آن به سمت تولید هدایت شود و در کنار آن نیز موانع پیش روی  صنعتگران از جمله بروکراسی های پیچیده اداری برداشته شود، شاهد بهبود در وضعیت تولیدکنندگان خواهیم بود. وی افزود: در حال حاضر تولیدکننده برای توسعه کارش بعضا 3 الی 4 ماه درگیر موانع اداری است و با رفع این مشکلات و ایجاد زیرساخت برای تولیدکنندگان مشکلات آنها حل می شود. 


این مقام مسئول در شرکت شهرک های صنعتی استان تهران افزود:  تزریق منابع به تنهایی آدرس غلط برای رونق تولید است و برداشتن موانع کسب وکار مهمترین نیاز امروز تولید است. اگر فضای کسب و کار را بهبود ببخشیم خیلی از مشکلات قابل حل است.  


وی با اشاره به توانمندی بالای تولیدکنندگان کشور گفت:  تجهیزاتی که سال های قبل از کشورهای مختلف وارد می شد در حال حاضر بخش بزرگی از آن در داخل تولید می شود که می توان از جمله آنها به  تجهیزات نفت،  گاز،  ماشین سازی و قطعات هواپیما اشاره کرد.


مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران  در خصوص راهکارهای افزایش کیفیت تولیدات داخلی و افزایش صادرات نیز گفت: باید زیرساخت صادرات در کشور را اصلاح کنیم به این صورت که تولیدکننده ما با قوانین یک شبه صادارت رو به رو نباشد و بتواند کالاهای خود را به درستی عرضه کند. سیاست های اقتصادی و دیپلماسی اقتصادی  و رایزنان اقتصادی در کشورهای هدف موارد دیگری است که پرنیان به آن اشاره کرد.

 
این مقام مسئول در شهرک های صنعتی استان تهران با بیان اینکه کشورمان از ظرفیت های بالایی برای توسعه صادارت و رونق تولید برخوردار است که نیروی انسانی تحصیلکرده یکی از این مزیت هاست گفت:  می توان با برنامه ریزی مناسب واستراتژی صنعتی، انقلاب صادارتی در کشور شکل گیرد.  در حال حاضر تولیداتی داریم که به واسطه آن کشورهای اروپایی به تولیدکنندگان ما تعظیم می کنند و  به عنوان یک کارشناس بر این باور هستم که تا دو سه سال آینده شاهد انقلاب صادراتی در کشور باشیم.


وی در خصوص برنامه های وزارت صنعت برای کاهش فشار ناشی از تحریم بر تولیدکنندگان نیز گفت:  کشور ما در حال حاضر به آن حد از توانایی رسیده است که می تواند اکثر مواد اولیه و ماشین را خودش تهیه  کند. اگر تادیروز 80 تا 90 درصد مواد تولیدی وارداتی بود در حال حاضر این رقم به  5 درصد رسیده است. اگر بتوانیم 15 کشورهای همسایه را که ظرفیت های صادراتی برای کشور دارند را با  دیپلماسی اقتصادی بهبود ببخشیم می توانیم شرایط تحریم را به خوبی پشت سر بگذاریم. تنگنای ایجاد شده با تحریم ها و فشار اقتصادی پیش آمده نمی تواند بیش از یکسال ادامه پیدا کند.