امتیاز مثبت
۰
قیمت ماشین لباسشویی‌های ایرانی
يکشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۶
کد مطلب: 291162
 
دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع لوازم خانگی کشور متوسط قیمت ماشین لباسشویی ایرانی را یک میلیون و 700 هزار تومان عنوان کرد و گفت: با وجود افزایش تولید داخلی این کالا، سال گذشته بیش از 40 میلیون دلار صرف واردات ماشین لباسشویی شد. همچنین با توجه به نداشتن تولید داخلی ماشین ظرفشویی، این کالا صرفا از طریق واردات تامین می‌شود.
حبیب‌الله انصاری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تاریخچه تولید ماشین لباسشویی در کشور اظهار کرد: پیش از انقلاب دو کارخانه بزرگ تولید ماشین لباسشویی را انجام می دادند که پس از انقلاب تولیدات این کالا به تدریج وسعت پیدا کرد و متقاضیان تولید روز به روز بیشتر شدند.

 
وی افزود: در حال حاضر حدود 120 واحد دارای پروانه تولید داریم که ماشین لباسشویی تولید می کنند. البته در این میان شش واحد بزرگ درصد بسیار زیادی از نیاز جامعه را تامین می کنند.

 
دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع لوازم خانگی کشور ماشین لباسشویی را دارای دو مدل اتوماتیک و دوقلو عنوان کرد و ادامه داد: در سال های گذشته سرمایه‌گذاری زیادی در سطح اتوماتیک انجام شده است؛ به طوری که در حال حاضر 70 درصد از استفاده کنندگان این کالا از ماشین لباسشویی اتوماتیک و 30 درصد از نوع دوقلو استفاده می کنند که البته این موضوع با قدرت اقتصادی و خرید مردم نیز ارتباط دارد.

 
انصاری با اشاره به اختلاف زیاد قیمت این دو مدل ماشین لباسشویی گفت: قیمت متوسط ماشین‌های اتوماتیک یک میلیون و 700 هزار تومان است. در حالی که ماشین های دوقلو بین 300 تا 500 هزار تومان قیمت دارند.

 
وی تولید ماشین‌ لباسشویی را حدود یک میلیون دستگاه در سال خواند و اظهار کرد: در 11ماه گذشته 40 میلیون دلار نیز واردات ماشین لباسشویی داشتیم که قابل توجه است.

 
دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع لوازم خانگی کشور با بیان این‌که باید از نظر کیفی محصولات را ارتقا دهیم، ادامه داد: در گذشته واردات ماشین لباسشویی به 200 میلیون دلار نیز رسیده است اما با توجه به افزایش تولید، رقم واردات کاهش یافته است.

 
انصاری در ادامه درباره ماشین های ظرفشویی موجود در کشور گفت: در گذشته یک شرکت به تولید ماشین ظرفشویی می پرداخت که به دلایلی تولیدش متوقف شده است؛ بنابراین درحال حاضر کل نیاز کشور به این محصول که حدود 200 هزار دستگاه است از طریق واردات تامین می شود.

 
وی با بیان این‌که استفاده از ماشین ظرفشویی به سرعت ماشین لباسشویی افزایش پیدا نکرد، اظهار کرد: به هر حال انتظار می رود در آینده استفاده از این کالا نیز افزایش یابد و امیدواریم کارخانه‌های داخلی نیز به تولید این محصول شروع کنند.