امتیاز مثبت
۰
بر اساس معاملات اسفند ماه ۹۷؛
نماگر تالار شیشه‌ای ۱۳ درصد رشد کرد
دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱
کد مطلب: 342903
 
شاخص کل بورس در جریان معاملات آخرین ماه سال ۹۷ با ۲۱۲۷۲ واحد افزایش، معادل ۱۳.۵۲ درصد رشد را به ثبت رساند.
به گزارش پژوهشکده پولی و بانکی، در جریان معاملات آخرین ماه آخرین فصل سال ۹۷ تعداد ۵۵۳۲۲ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۲۰۱.۶۴۰ میلیارد ریال در بیش از ۳ میلیون و ۹۳۶ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۵۳، ۱۰۶ و ۶ درصد افزایش را نسبت به بهمن ماه تجربه کرد.

 
این در حالی است که تعداد ۱۰۶۹ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل ۱۲.۰۳۴ میلیارد ریال نیز در ماه گذشته مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۲۳۱ و ۲۲۷ درصد افزایش همراه شد.

 
در بازار بدهی نیز که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می‌شود در اسفندماه پارسال تعداد ۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل ۲۴.۰۸۹ میلیارد ریال معامله شد و به ترتیب ۶۱۸ درصد و ۶۱۵ درصد افزایش نسبت به بهمن ماه داشته است.

 
همچنین در بازار مشتقه در این مدت تعداد ۵۸۷۸۹ قرارداد به ارزش ۸۲ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۹۱ و ۶۶ درصد کاهش همراه شد.

 
بر اساس این گزارش شاخص کل بورس هم در ماهی که گذشت با ۲۱۲۷۲ واحد افزایش، به رقم ۱۷۸۶۵۹ واحد رسید که ۱۳.۵۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 
شاخص بازار اول هم در این مدت با ۱۶۴۶۹ واحد افزایش به رقم ۱۳۳۸۶۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۸۵۶۸ واحد افزایش به عدد ۳۴۵۱۶۲ واحد رسیدند که به ترتیب با ۱۴.۰۳ و ۱۲.۵۸ درصد افزایش مواجه شدند.