امتیاز مثبت
۰
موحدی کرمانی: به‌جای پیوستن به FATF، خودمان در جهت شفافیت مالی حرکت می‌کنیم
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۳
کد مطلب: 341481
 
خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: عضو سابق خزانه داری آمریکا اعتراف کرده که برای قرار دادن ایران در تنگنا به حضور کامل در FATF نیاز است. ما خودمان قانون مبارزه با پولشویی داریم و لایحه اصلاح آن به تصویب مجمع تشخیص رسیده است. ما خودمان در جهت شفافیت مالی حرکت می کنیم.
به گزارش ایسنا، آیت الله موحدی کرمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران اظهار کرد: طی این چهل سال، نظام سلطه همه تلاش خود را برای شکست انقلاب به کار گرفت و از هیچ اقدامی فروگذار نکرد. فرصت نیست به این اقدامات اشاره کنم؛ که البته خودتان بهتر به همه آن واقف هستید.

 
وی ادامه داد: اما پس از چهل سال، امروز ایرانِ وابسته و ضعیف، به اذعان خود کشورهای غربی جزو ۱۵ کشور برتر دنیا به حساب می‌آید. الان ایران پس از چند کشور چون ژاپن، هند و روسیه در هفتمین رتبه کشورهای قدرتمند قرار دارد. این را خود دشمن می گوید.

 
موحدی کرمانی گفت: البته ما در کشور مشکلات زیادی داریم که مهم ترین آن اقتصادی است که البته بخشی از آن ناشی از تحریم‌ها است. اما نکته مهم این است که باید بدانیم هرجا رویکرد مسئولین بر اساس اعتماد به مردم و قشر جوان بود شاهد پیروزی بودیم و هرجا بر اساس وعده های غربی ها عمل کردیم فرصت را از دست دادیم و جز ضرر و خسران نصیبمان نشد.

 
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: آنچه که تاکنون نظام اسلامی را حفظ کرده و پیش برده است حرکت روبه جلو، میدان دادن به جوانان پرشور انقلابی و در یک کلمه تبعیت از رهبری معظم انقلاب بوده است و راه تداوم انقلاب و حل مشکلات کشور هم همین است.