امتیاز مثبت
۰
فروش همه محموله ها پس از یک روز رکود
فروش سومین محموله نفت خام در بورس انرژی/ قیمت هر بشکه 306هزار تومان
سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب: 233751
 
در سومین روز از فروش نفت خام امروز 2920 بشکه نفت خام عرضه شد و به فروش رفت.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس انرژی در گفت‌گو با ایسنا، از فروش سومین محموله نفت خام سبک در بورس انرژی خبرداد و گفت: قیمت هر بشکه نفت خام در بورس انرژی 306هزار تومان است.
 


یاسر فلاح با اشاره به عرضه نفت خام از روز یکشنبه در بورس انرژی اظهار کرد: روز گذشته بالغ بر 148میلیارد ریال از محموله‌های عرضه شده همچون میعانات گازی و انواع حلال‌ها به فروش رفت.
 


وی با بیان اینکه روند نزولی و صعودی بازار ادامه دارد و نمی‌توان با یک روز به فروش نرفتن نفت خام گفت که بازاری برای نفت خام وجود ندارد،‌ افزود: روز گذشته نفت خام عرضه شد اما به فروش نرفت اما روز اول و سوم عرضه نفت خام در بورس انرژی کلیه 2920 بشکه عرضه شده به فروش رفت.
 


به گفته فلاح بازار نفت خام روند خود را پیش گرفته است و این بازار به طور جدی در زمینه فروش نفت فعالیت می‌کند نوسانات فروش نیز خاصیت بازارهای اقتصادی است.
 


مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس انرژی اظهار کرد: شرکت ملی نفت ایران نیز که فروشنده نفت خام است مهلت دارد تا 24روز پس از فروش نفت، بشکه‌ها را تحویل خریداران دهد و در مقابل خریداران نیز مهلت دارند به مدت یک ماه مبلغ خریداری شده را تصویه کنند.
 


به گزارش ایسنا روز شنبه اولین روز عرضه نفت خام در بورس انرژی بود که در روز اول کلیه 2920بشکه به فروش رفت اما در روز دوم عرضه این محموله هیچ بشکه‌ای فروخته نشد و امروز نیز همه بشکه‌های عرضه شده به فروش رفت.
 


به گفته مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران ،‌ خریداران نفت خام در بورس انرژی امکان خرید و فروش مجدد نفت خام را ندارند و این خرید باید در مصارف قید شده مصرف شود.
 


قمصری همچنین تحویل بشکه‌های نفت خریداری شده از سوی بورس انرژی را از محل پالایشگاه تبریز اعلام کرد.