امتیاز مثبت
۰
ایران خودرو مجوز افزایش سرمایه 78 میلیارد تومانی دارد نه بیشتر
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۲۸
کد مطلب: 120152
 
مدیر نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه‌ای سازمان بورس گفت: برای ایران خودرو مجوز افزایش سرمایه 78 میلیارد تومانی صادر شده و این شرکت در جلسه 10دی نمی‌تواند بیش از این مبلغ افزایش سرمایه دهد.
ایران خودرو مجوز افزایش سرمایه 78 میلیارد تومانی دارد نه بیشتر
 
در رابطه با مجوز افزایش سرمایه ۷۸ میلیارد تومانی ایران خودرو و برنامه هئیت مدیره در مورد اعمال افزایش سرمایه ۱۴۴ درصدی اظهار داشت: طبق آخرین مجوزی که برای این شرکت صادر شده ، ایران خودرو می‌تواند نسبت به افزایش سرمایه ۷۸ میلیارد تومانی اقدام کند که در این مورد اطلاع رسانی هم شد.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: بنابراین در شرایطی سازمان بورس در مورد افزایش سرمایه بیش از این مبلغ تصمیمی نگرفته که پیگیری لازم در مورد اعمال افزایش سرمایه از ۶۳۰ به بیش از ۱۵۳۸ میلیارد تومان انجام و به مسئولان اعلام خواهد شد.

این مقام مسئول در برابر این سئوال که تصمیم هئیت مدیره برای افزایش سرمایه از ۶۳۰ به بیش از ۱۵۳۸ میلیارد تومان در جلسه ۱۰ دی ماه ناشی از چیست، توضیح داد: مسئولان این شرکت گزارش توجیهی چنین افزایش سرمایه‌ای را تهیه کرده‌اند، ولی سازمان بورس تاکنون در این مورد تصمیم نگرفته و مجوزی صادر نکرده است.

ابوترابی با بیان اینکه اطلاعیه برگزاری جلسه ۱۰ دی هئیت مدیره ایران خودرو برای رسیدن به سرمایه بیش از ۱۵۳۸ میلیارد تومانی مستقیما" توسط شرکت به سایت کدال ارسال شده در خاتمه گفت: این همه در حالی است که در بیانیه ثبت افزایش سرمایه ایران خودرو مبلغ ۷۸ میلیارد تومان قید شده که از طریق مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران و سود انباشته اعمال خواهد شد.