امتیاز مثبت
۰
سیاستمدارانی که لباس ورزشی به تن می‌کنند + تصاویر
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۰۸
کد مطلب: 215355
 
رشد روزافزون جایگاه ورزش در جوامع امروزی به گونه‌ای اهمیت یافته است که سیاست‌مداران در کنار فوایدی که ورزش روزانه می‌تواند برای سلامتی جسمانی ایشان دربرداشته باشد در مواردی یک یا چند رشته ورزشی را به صورت حرفه‌ای در پیش می‌گیرند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران رشد روز افزون جایگاه ورزش در جوامع امروزی به گونه‌ای اهمیت یافته است که سیاست‌مداران در کنار فوایدی که ورزش روزانه می‌تواند برای سلامتی جسمانی ایشان دربرداشته باشد در مواردی یک یا چند رشته ورزشی را به صورت حرفه‌ای در پیش می‌گیرند.

باشگاه خبرنگاران بعد از انتشار تصویری که حجت‌الاسلام‌ والمسلمین روحانی رئیس‌جمهور کشورمان را با لباس ورزشی در حال راهپیمایی در منطقه تفریحی توچال نشان می‌دهد، گزارشی را در رابطه با جایگاه ورزش در زندگی رهبران و سیاست مداران کشورهای جهان تهیه کرده است.

دکتر "روحانی"رئیس جمهور ایران در حال راهپیمایی

"محمود احمدی نژاد"  رئیس جمهور سابق ایران و "اوو مورالس" رئیس جمهوری بولیوی به همراه جمعی از ملی پوشان و مسئولین ورزشی كشور،در دیدار دوستانه فوتسال، پا به توپ شدند.


دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در کنار کانال بیرمنگام در حال دویدن است."دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس در حال بازی بدمینتون

"تونی بلر" نخست وزیر سابق انگلیس در یک بازی دوستانه پا به تو شده است"جورج بوش" رییس‌جمهور چهل و سوم آمریکا ورزش سنگین و دوچرخه‌سواری دوست دارد. وی هفته‌ای شش بار به فعالیت‌های ورزشی می‌پردازد.

"جورج بوش پسر" رئیس جمهور سابق آمریکا علاوه بر "دوچرخه‌سواری" به "بیسبال" علاقه دارد.
جورج بوش پدر و پسر در زمین بیس بال خود را گرم می‌کنند!


بیل کلینتون رئیس جمهور اسبق امریکا یک گلف باز حرفه‌ای است و زمان فراغت خود را گلف بازی می‌کند.

کلینتون در حال بازی فوتبال آمریکایی (راگبی)


"جان کری" وزیر خارجه آمریکا حتی در سن 70 سالگی هم ورزش را رها نکرده است

"آرنولد شوارتزنگر" فرماندار کالیفرنیا پیش از آن که سیاستمدار شود قهرمان پرورش‌اندام جهان بود؛ وی هنوز تمرینات خود را ترک نکرده است.

"نیکلاسارکوزی" رئیس جمهور سابق فرانسه در خیابان های استرانبورگ در حال دویدن است.

سارکوزی در حال بازی تنیس‌روی‌میز(پینگ پونگ)


"مورالس" رئیس جمهور بولیوی علاقمند به ورزش فوتبال است؛ در تصویر قبل او را در حال رو پایی زدن می‌بینید.

هوگو چاوز رئیس جمهور فقید ونزوئلا به بازی بیس بال علاقه داشت. وی در جریان یک بازی دوستانه در برابر منتخب تیم بیس‌بال کشورش قرار گرفت.

شنای "لولا داسیلوا"، رئیس جمهوری سابق برزیل در آب‌های ایسلند.

"فیدل کاسترو" رهبر فقید کوبا

ولادیمیر پوتین نخس وزیر روسیه یک قهرمان جودو به حساب می‌آید؛ وی جدا از این به بدمینتون نیز علاقه دارد.

"ولادمیر پوتین" پیش از اینکه یک سیاستمدار قابل باشد یک ورزشکار حسابی است. نخست وزیر روسیه ورزش را به صورتی کاملا حرفه‌ای دنبال می‌کند. آن هم نه در یک رشته خاص. پوتین در اکثر رشته‌های ورزشی دستی بر آتش دارد. از بازی جودو و فن‌های تکنیکی‌اش روی تاتامی که دیگر همه خبر دارند. اما باقی ورزش‌های آقای نخست وزیر را کمتر کسی به چشم دیده. پوتین هم سوارکار خوبی است و هم تیرانداز قابلی. ماهیگیری را با ظرافت خاص خودش بلد است و در ماشین‌سواری آن هم از نوع فرمول یک رقیب ندارد. آقای نخست وزیر در کاخ کرملین برای خودش یک باشگاه کامل دارد و صبح‌ها قبل از ورزش از اتاقش بیرون نمی‌آید!

"دمیتری مدودف" نخست وزیر روسیه در برنامه "تلویزیون مرکزی" شبکه تلویزینی "ن. ت. و." گفت که هر روز خود را با دوش آب گرم و سرد شروع می کند. وی همچنین گفت که این آبتنی را از "ولادیمیر پوتین" رییس جمهور روسیه آموخته است.

دیمتری مدودف در جریان بازدید از یک مدرسه در سالن ژیمناستیک مدرسه به نرمش می‌پردازد.

ون ژیابائو نخست وزیر چین در حال ورزش صبحگاهی در پارکی در توکیو.

"بوریس تادیچ" رئیس جمهور صربستان با نوجوانان یک مدرسه بسکتبال بازی می کند.