امتیاز مثبت
۰
«پراید ۵ میلیونی» و چند نکته مهم
منصور اولی
شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۲
کد مطلب: 345612
 
در روزهای اخیر مطالبی در فضای مجازی و برخی رسانه ها دست به دست می شد که انتظار بخشی از مردم در مورد قیمت پراید را بازتاب می داد. بر اساس این مطالب بخشی از افکار عمومی معتقدند قیمت تمام شده سواری تولید شرکت ساپیا با نام «پراید» نباید بیشتر از 5 میلیون تومان باشد.
«پراید ۵ میلیونی» و چند نکته مهم
 
شرکت سایپا هم بالاخره بعد از مدت ها سکوت در این باره و زیر فشار رسانه ای مجبور شده است بیانه ای در این خصوص صادر کند. در این بیانیه که به  دنبال انتشار گزارشی در خبرگزاری  ایسنا با عنوان «سکوت سایپا در رابطه با پراید ۵ میلیونی» صادر شده است آمده است:  «در پاسخ به برخی از خبرنگاران محترم و رسانه‌ها در خصوص چرایی سکوت سایپا در خصوص اظهارنظر اخیر درباره قیمت خودرو پراید باید گفت این اظهارنظر آنقدر بی‌پایه و بدون پشتوانه فنی و کارشناسی صورت گرفته که باید در برابر آن سکوت کرد، زیرا پاسخ برخی افراد خاموشی است.

 
ناآگاه‌ترین افراد هم می‌دانند که در شرایط فعلی که تحریم، افزایش چشمگیر قیمت نهاده‌های تولید (نظیر مس، آلومینیوم، بیلت فولاد، چدن و...)، افزایش ۱۵۰ درصدی نرخ ارز و... به تولیدکنندگان تحمیل شده است، قیمت پنج میلیون تومانی برای هر مدل خودرو با هر میزان امکانات و تجهیزات سخن بیهوده‌ای بیش نیست.

 
خوشبختانه رسانه‌ها و حتی کاربران فضای مجازی نیز، غیرمنطقی بودن این اظهارنظر را دریافته و در روزهای اخیر به نقد آن پرداخته‌اند اما در این میان، از صدا و سیما هم انتظار می‌رود که با نگاهی مسئولانه‌تر، تریبون رسانه ملی را در سال رونق تولید در اختیار کسانی قرار ندهد که به بیان اظهار