امتیاز مثبت
۰
شوخی رئیس مجلس خبرگان با روحانی
سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۶
کد مطلب: 196925
 
چهارمین دوره جلسه رسمی خبرگان رهبری که صبح امروز با حضور اعضای مجلس خبرگان به مدت دو روز آغاز شد با حواشی همراه بود.

به گزارش مهر، چهارمین دوره اجلاس رسمی خبرگان رهبری صبح امروز با حضور اعضای مجلس خبرگان رهبری آغاز شد و تا فردا ادامه خواهد داشت که این جلسه در روز نخست با حواشی همراه بود.

جلسه به ریاست آیت الله مهدوی کنی و اعضای هیات‌رئیسه آیات علم‌الهدی، یزدی، احمد خاتمی و دری نجف آبادی با قرائت قرآن توسط کریم منصوری به طور رسمی آغاز شد.

اعضای خبرگان در حالی که هر یک با خودرویی مقابل ساختمان مجلس حاضر می شدند، یکی از اعضای شورای نگهبان با تاکسی خود را به این اجلاس رسمی رساند.

البته همسر یکی دیگر از اعضای خبرگان هم وی را تا مقابل در مجلس همراهی کرد ولی بعد از پیاده شدن وی از خوردو و ورود به ساختمان مجلس قدیم، راننده همسر وی را از از محل خارج کرد.

آیت الله احمد جنتی و آیت الله مصباح یزدی در کنار هم و در آخرین ردیف از صندلی های سالن، آیت الله رئیسی معاون رئیس قوه قضائیه و آیت الله کازرونی امام جمعه استان البرز نیز در کنار هم و آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنار آیت الله موحدی کرمانی و در ردیف اول سالن و در کنار هم نشسته بودند، آیت الله آملی لاریجانی هم در محوطه میانی سالن و تنها نشسته بود.

رئیس جلسه در حالی که درباره انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی دکتر روحانی در این انتخابات سخن می گفت، حسن روحانی به همراه حجت الاسلام علوی وارد سالن شد و آیت الله مهدوی کنی خطاب به وی عنوان کرد ما همین الان داشتیم درباره شما صحبت می کردی.

وزیر اطلاعات که از ابتدای شروع مراسم در سالن بود بلافاصله بعد از اطلاع از حضور رئیس جمهور در جلسه خبرگان، سالن را ترک کرد و به استقبال رئیس جمهور رفت تا در مسیر ورود به سالن وی را مشایعت کند.

رئیس جمهور بعد از ورود به سالن در کنار آیت الله هاشمی رفسنجانی نشست و البته رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هم به نشانه احترام به ورود رئیس جمهور از روی صندلی خود بلند شد، بعد از نشستن روحانی کنار رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، خوش و بش هایی همراه با خنده بین رئیس جمهور و آیت الله هاشمی رد و بدل شد.

پیکر 6 شهید از 92 شهید دفاع مقدس که روز گذشته بر دوش مردم تهران تشییع شده بود نیز در وسط سالن فضایی معنوی ایجاد کرده بود و بهانه ای شد تا رئیس مجلس خبرگان ضمن گرامی داشت یاد شهدا و یادآوری رشادت های آنها در 8 سال جنگ تحمیلی، عنوان کند که در ادامه جلسه امروز و در زمان تنفس مجلس، شهدا بر دوش نمایندگان تا درب مجلس تشییع خواهند شد.

در حالی خبرنگاران شبکه های داخلی و خارجی این مراسم را پوشش دادند که هیچ گونه امکاناتی برای مخابره خبر از جمله تلفن و فکس در محوطه سالن تعبیه نشده بود.