امتیاز مثبت
۰
به ازاي هر فرزند يكسال سابقه كار دريافت كنيد !
يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۱۱
کد مطلب: 164056
 
رئیس مرکز امور زنان نهاد ریاست جمهوری از اجرایی شدن طرحي كه به ازای هر فرزند یک سال سابقه کار برای زنان شاغل دارای بیش از سه فرزند در آینده ای نزدیک خبر داد.

مجتهدی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: این طرح یکی از مشوق های فرزندآوری بوده که زمینه اجرایی و تصویب این طرح وجود داشته و بر همین اساس در لایحه مدیریت خدمات کشوری جزء مصوبات قرار گرفته است که بر اساس آن خانم های شاغل دارای بیش از سه فرد با هر سنواتی به تعداد هر فرزند یک سال سابقه کار به آنان اضافه شود و با هر تعداد فرزند می توانند بازنشسته شوند.

وی در ادامه در خصوص افزایش مرخصی زایمان زنان تصریح کرد: طی پیشنهادی مشترکی که دو سال پیش توسط مرکز امور زنان و وزارت بهداشت مبنی بر افزایش مدت مرخصی زنان مطرح شد که بر اساس آن مرخصی زایمان زنان از 6 ماه به 9 ماه افزایش پیدا کند و دو هفته مرخصی برای آقایان که حدود 2 ماه پیش مطرح و تحت عنوان لایحه مشوق فرزند آوری تصویب شد.

مجتهدی در ادامه اظهار داشت: این لایحه به دلیل نادیده گرفتن اصل 75 قانون اساسی مبنی بر تامین منابع مالی از جانب شورای نگهبان دوباره به هیات دولت بازگردانده شد که در حال اصلاح و تکمیل است.

وی در ادامه با اشاره به بیمه زنان خانه دار بیان داشت: طرح بیمه زنان خانه دار از سال 81 در دولت هشتم مطرح و با توجه به ضرورت عملیاتی شدن این طرح طی نشستی با وزارت تعاون و نهادهای مرتبط و همچنین جلساتی که وزارت اقتصاد در راستای تامین منابع مالی انجام شد که با استقبال مواجه نشد و در دولت نهم تصمیم بر آن شد که اجرای آن از طریق ایجاد صندوق بیمه انجام شود و دیروز در جلسه با حضور دکتر رحیمی و دکتر مخبر و شورای فرهنگی- اجتماعی مورد بحث گذاشته شده که کلیات طرح مصوب شد که بر اساس آن کارگروهی از وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، معاونت حقوقی، وزارت تعاون، و سایر نهادهای مرتبط تشکیل شده است تا تصمیمات این کارگروه اجرایی شود.

وی در ادامه افزود: پیشنهاد استفاده از صندوق های موجود و صندوق بیمه عشایر روستایی مطرح شد و در نظر داریم امسال 100 تا 200 هزار نفر  تحت پوشش بیمه قرار دهیم و تاسیس صندوق بیمه اجتماعی فراگیر شود.

همچنین مجتهدی با اشاره به لایحه مشوق فرزند آوری اظهار داشت: یکی از مشوق های فرزند آوری تحت عنوان مکمل های غذایی که به مادران باردار سه دهک پایین جامعه سبد غذایی داده می شود.


مجتهدی با اشاره به بیمه زنان خانه دار خاطر نشان کرد: سه دهک پایین جامعه از طریق کارگروه تخصصی 4 دهک میانی از طریق کمک های دولت و مابقی دهک از طریق منابع مالی خود بیمه خواهند شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران