امتیاز مثبت
۰
خریدار نصف نفت ایران کجاست؟
يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب: 237569
 
مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران از تمدید قراردادهای صادرات نفت خام ایران با پالایشگاه‌های چین، کره جنوبی، ژاپن، هند و ترکیه خبر داد و اعلام کرد: ایران با چین برای صادرات روزانه بیش از 400 هزار بشکه نفت به توافق رسید.
مهر: سید محسن قمصری درباره آخرین وضعیت صادرات نفت خام ایران به پالایشگاه‌های آسیایی و ترکیه، گفت: شرکت ملی نفت ایران تمامی قراردادهای فروش و صادرات نفت خام با پالایشگاه‌های سنتی هند، چین، کره جنوبی، ژاپن و ترکیه را تمدید کرده است.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران در خصوص وضعیت صادرات نفت خام ایران به پالایشگاه های ژاپنی، تصریح کرد: قرارداد تمامی پالایشگاه های خریدار نفت ایران تمدید شده است.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که کدامیک از پالایشگاه ها قراردادهای نفتی با ایران را تمدید کرده اند، اظهار داشت: حجم صادرات نفت ایران به پالایشگاه‌های ژاپنی به طور متوسط حدود 140 هزار بشکه در روز خواهد بود.

قمصری با تاکید بر اینکه این نفت به چند شرکت ژاپنی فروخته می شود و این شرکت ها مسئولیت توزیع نفت در بین پالایشگاه‌ها را برعهده دارند، بیان کرد: علاوه بر این قراردادهای فروش نفت خام به پالایشگاه های کره جنوبی هم تمدید شده است.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران همچنین درباره وضعیت فروش نفت ایران به چین هم توضیح داد: با تمدید قراردادها، به طور متوسط روزانه حدود 400 هزار بشکه از نفت خام ایران به چین صادر خواهد شد.

گزارش‌های غیر رسمی رسانه های خارجی از احتمال تمدید قراردادهای شرکت ایدمیتسو کوسان سومین شرکت پالایشگاهی و شرکت نفت و انرژی جی ایکس ژاپن حکایت دارد.

سید پیروز موسوی مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران پیشتر با اشاره به پهلوگیری نفتکش‌های ژاپنی برای انتقال نفت در پایانه های نفت ایران از افزایش توان عملیاتی صادرات نفت ایران به بیش از 6 میلیون بشکه در روز خبر داده بود.