امتیاز مثبت
۰
بهترین کشور برای تجارت و کسب و کار کجاست؟
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۸
کد مطلب: 266864
 
در آخرین گزارشی که گروه کار بانک جهانی از وضعیت کسب و کار در کشورهای مختلف منتشر کرده است، سنگاپور در رتبه اول به عنوان بهترین مکان برای تجارت و کسب و کار معرفی شده است
بازارخبر: در آخرین گزارشی که گروه کار بانک جهانی از وضعیت کسب و کار در کشورهای مختلف منتشر کرده است، سنگاپور در رتبه اول به عنوان بهترین مکان برای تجارت و کسب و کار معرفی شده است.

 
این در حالی است که کشورهایی بیشترین رشد و بهبود را نسبت به سال گذشته در این زمینه داشته‌اند اکثراً جزء کشورهای حوزه حرای آفریقا هستند.

 
طبق مطالعات انجام شده 12 کشوری به عنوان بهترین نقاط در دنیا برای تجارت و کسب و کار معرفی شده‌اند به ترتیب عبارت‌اند از: سنگاپور، نیوزلند، هنگ کنگ، چین، دانمارک، کره جنوبی، نروژ، آمریکا، انگلیس، فنلاند و استرالیا.

 
در مقابل کشورهایی که بیشترین بهبود را در این زمینه داشته‌اند و شرایط بهتری را برای تجارت و آغاز کسب و کار جدید فراهم کرده‌اند عبارت‌اند از: تاجیکستان، بنین، توگو، ساحل عاج، سنگال، ترینیداد و توباگو، جمهوری دموکراتیک کنگو، آذربایجان، ایرلند و امارات.

 
آمارها نشان می‌دهد که در حدود 80 درصد کشورها نسبت به سال گذشته در قوانین و مقرارت خود در حوزه تجارت و کسب و کار تغییرات مثبتی ایجاد کرده‌اند و شرایط را برای کارفرماها بهینه کرده‌اند.

 
در همین راستا در حدود یک سوم از کشورهای موردمطالعه رتبه خود را در رتبه‌بندی جهانی کشورها ارتقا داده‌اند.