امتیاز مثبت
۰
ظریف:
مرحله دوم اقدام ایران در ارتباط با برجام ۱۶ تیرماه آغاز می‌شود
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۱
کد مطلب: 344362
 
مرحله دوم اقدام ایران در ارتباط با برجام ۱۶ تیرماه آغاز می‌شود
 
وزیر امور خارجه گفت: در نامه روحانی به سران و نامه بنده به موگرینی ۲ مرحله اقدامات درباره برجام اعلام شده، مرحله نخست از ۱۸ اردیبهشت‌ماه آغاز شد و از مرحله دوم نیز از ۱۶ تیر آغاز می‌‌شود.

 
به گزارش تسنیم، محمدجواد ظریف ظهر امروز پس از برگزاری نشست مشترک استراتژیک ایران و ترکیه در اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس قراری که روسای جمهور دارند، هر 2 سال یک‌بار قرار است وزرای خارجه برای روابط راهبردی 2 کشور برنامه‌ریزی کنند.

 
وی افزود: امروز نخستین جلسه برنامه‌ریزی در اصفهان تشکیل شد و توافق سند همکاری 2 ساله کشور را امضا کردیم، همین‌طور فرصتی داشتیم درباره روابط 2 جانبه و مسائل بین‌المللی گفت‌وگو کنیم و سفر بسیار خوبی بود.

 
وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: در همه حوزه‌ها اعم از اقتصادی، سیاسی، منطقه‌ای و بین‌المللی با ترکیه همکاری داریم و در همه این زمینه‌ها صحبت شد.

 
وی در پاسخ به سوالی درباره پایان فرصت 2 هفته‌ای ایران و اقدام بعدی ایران در ارتباط با برجام تصریح کرد: اقدام بعدی را اعلام کردیم، در نامه روحانی به سران و نامه بنده به موگرینی 2 مرحله اقدامات اعلام شده، مرحله نخست از 18 اردیبهشت‌ماه آغاز شد و از مرحله دوم نیز از 16 تیرماه آغاز می‌‌شود.