امتیاز مثبت
۰
رئیس جمهور در دیدار با مردم شیراز؛
"همه قطعنامه‌ها را باطل می‌کنیم"
چهارشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۱
کد مطلب: 292180
 
رئیس جمهور گفت: با منطق و استدلال و با حمایت مقام معظم رهبری و پشتیبانی مردم قطعنامه‌های مختلف را باطل خواهیم کرد.
"همه قطعنامه‌ها را باطل می‌کنیم"
 
اقتصاد ایران آنلاین- حجت‌الاسلام حسن روحانی ظهر امروز در نخستین روز از سفر به استان فارس در حرم احمد بن موسی شاهچراغ(ع) اظهار داشت: آثار تمدنی و معماری شیراز که امروز در تخت جمشید و پاسارگاد به یادگار مانده، مایه فخر ملت ایران است و شیراز ادب و هنر با بزرگانی که دارد پایتخت عاشقان زبان پارسی است.

 
وی ادامه داد: شهریاران سخن حافظ و سعدی راه زندگی را به ما آموختند که «با دوستان مروت با دشمنان مدارا» الهام‌بخش سیاست داخلی و خارجی ما شده و «بنی آدم اعضای یکدیگرند» سعدی وحدت و همدلی را به ارمغان آورده است.

 
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر دنیا امروز همین بیت را تیتر سیاست خود قرار داده بود، شاهد افراطی‌گری در این منطقه نبودیم.

 
به گزارش فارس، روحانی تصریح کرد: شیراز شهر محبت، ادب، برادری و احترام به بزرگان است و اگر چند نفر در گوشه‌ای کاری برخلاف ادب انجام دادند، آنها شیرازی نبودند.

 
وی با بیان اینکه شیراز شهر ملاصدرا است و به بزرگانی چون بهشتی و استاد مطهری عشق می‌ورزد، عنوان کرد: از سانتریفیوژ مهم‌تر قدرت مذاکره‌کنندگان ما به مدد پشتیبانی این ملت است.

 
رئیس جمهور بیان کرد: ما با منطق و استدلال و با حمایت مقام معظم رهبری و پشتیبانی شما مردم قطعنامه‌های مختلف را باطل خواهیم کرد و هنر آن است که در سازمان ملل و زمین خود آنان بتوانیم منطق خود را به طرف مذاکره قبولانده و قطعنامه‌ها را باطل کنیم.

 
اشاره به زیر پوشش رفتن 8.5 میلیون نفر در سال گذشته و فراهم آمدن زمینه‌های رشد اقتصادی دیگر مواردی بود که روحانی به آن اشاره و اضافه کرد: این استان آمادگی زیادی برای بخش کشاورزی دارد، اما با مشکل آب مواجه است که در سال 94 و 95، به حدود 369 روستا آبرسانی شده و چند سد شروع شده به پایان خواهد رسید.

 
وی تأکید کرد: برای احیای دریاچه‌ها و تالاب‌های خشک شده باید مردم، دولت و سازمان‌های مردم‌نهاد دست به دست هم بدهند و در این راستا دولت گام‌های لازم را برخواهد داشت.

 
درصد پایین 46 درصدی گازرسانی در فارس دیگر موردی بود که رئیس جمهور به آن اشاره کرد و یادآور شد: تا سال 95 مابقی روستاهای فارس گازرسانی می‌شوند.

 
* 450 میلیون دلار فایانس خط دو مترو شیراز

 
روحانی از اختصاص تسهیلات برای تکمیل 16 واحد اقامتی و هتل‌های فارس در راستای رونق گردشگری این استان خبر داد و بیان داشت: فاینانس به مبلغ 450 میلیون دلار برای خط دو مترو شیراز و پالایشگاه دوم پارس با ظرفیت 120 هزار بشکه پیگیری و مسائل زیست محیطی آن حل و فصل شده و بزرگترین طرح آلومینیوم در صنعت این استان با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومان پیش‌بینی شده و در سال 96 به افتتاح می‌رسد.

 
وی عنوان داشت: نیروگاه سیکل ترکیبی با 550 میلیون دلار در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و 5 هزار کیلومتر از مساحت معادن بهرام گور در قدم نخست برای اکتشاف آزاد شده است.

 
رئیس جمهور توضیح داد: با هماهنگی با بانک مرکزی 4 هزار میلیارد تومان برای سرمایه در گردش این استان در نظر گرفته شده و تسهیلات بانکی برای دیگر بخش‌ها مهیا می‌شود.

 
روحانی در پایان عنوان کرد: در مجموع 92 طرح و پروژه برای فارس با اعتبار 950 میلیارد تومان در نظر گرفته‌ایم که تمام این طرح‌ها در سال 94 و 95 تکمیل به افتتاح می‌رسد.