امتیاز مثبت
۰
ظریف با وزرای خارجه ترکیه و آذربایجان دیدار کرد
سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب: 339214
 
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران با 'مولود چاووش اوغلو' و 'المار محمدیاراوف' وزیران خارجه ترکیه و جمهوری آذربایجان در کاخ 'دلمه باغچه' استانبول دیدار و درباره روابط دوجانبه گفتگو و تبادل نظر کرد.
به گزارش ایرنا، ظریف که برای شرکت در ششمین نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان به شهر استانبول سفر کرده است، پیش از این نشست با همتایان ترک و آذربایجانی خود به صورت دوجانبه دیدار و گفتگو کرد.


روابط و همکاری‌های دوجانبه، موضوعات منطقه‌ای و جهان اسلام محور گفتگو و تبادل نظر ظریف با چاووش اوغلو و محمدیاراوف بود.


وزیر خارجه ایران که دیروز وارد استانبول شده است، در نخستین روز سفر خود در مراسم افتتاح فرودگاه سوم این شهر شرکت کرد.


وی در بدو ورود در مصاحبه با ایرنا، هدف از سفر خود به استانبول را شرکت در ششمین دور نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان اعلام کرد و گفت: هدف این نشست گسترش همکاری‌های ترانزیتی، اقتصادی و همفکری بین این سه کشور است و با وزرای خارجه به صورت دو جانبه دیدار کرده و در اجلاس سه جانبه شرکت می‌کنم.


وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران برگزاری این نشست را فرصتی برای گفتگو با مقامات ترکیه و جمهوری آذربایجان عنوان کرد و افزود: در این سفر درباره مسائل مورد نظر به خصوص مسائل منطقه‌ای مذاکره خواهیم کرد.


توسعه همکاری‌های سه جانبه در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی، بررسی مسائل روز منطقه و مسائل جهانی از موضوعات نشست وزرای خارجه ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان اعلام شده است.