امتیاز مثبت
۰
موشکهای کره شمالی سوختگیری شده و آماده شلیک است
پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۳۳
کد مطلب: 159502
 
آسیا - واحدمرکزی خبر:
الجزیره انگلیسی اعلام کرد موشکهای کره شمالی سوختگیری شده و آماده شلیک است.
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، هری فاوست خبرنگار شبکه در سئول گفت: «تحرکات در مرز دو کره افزایش یافته است. امروز شاهد افزایش تردد کامیونهایی بودیم که از منطقه صنعتی مرز دو کره وارد کره جنوبی می شدند. کره شمالی دستور توقف فعالیت این مجتمع بزرگ صنعتی موسوم به کی سانگ را داده است.

هنوز سیصد نفر از اتباع کره جنوبی در این مرکز فعالیت دارند و قرار است امروز این مکان را تخلیه کنند. یکصد و بیست و سه شرکت کره جنوبی در این منطقه صنعتی فعالیت دارند. این شرکتها می خواهند منافعشان و فعالیتهای آنها در این مجموعه حفظ شود. آنها نمایندگان خود را به کره شمالی فرستاده اند تا با رایزنی با مقامات پیونگ یانگ، این مجتمع صنعتی بزرگ را دوباره باز کنند. اما مقامات کره شمالی حاضر نیستند در این زمینه کوتاه بیایند. کره جنوبی از نزدیک تحرکات کره شمالی را دنبال می کند و زیرنظر دارد. به نظر می رسد کره شمالی برای پرتاب موشک خودش آماده شده است.»

وی در ادامه افزود: «یکی از منابع مطلع در وزارت دفاع کره جنوبی امروز اعلام کرد کره شمالی یکی از موشکهای خود را در مناطق شرقی این کشور آماده شلیک کرده است. تصاویر ماهواره ای نیز موید همین مسئله است. این اقدام نشان می دهد که زمان پرتاب موشک کره شمالی، بسیار نزدیک و قریب الوقوع است. مقامات کره جنوبی اعلام کرده اند این اقدام بسیار نزدیک است. این موشکها سوختگیری شده است. سوخت این موشکها می تواند تا مدت دو هفته سرجای خود بماند و بعد از دو هفته خاصیت خود را از دست می دهد و باید تخلیه شود. به همین علت، آزمایش موشکی کره شمالی حداکثر تا دو هفته دیگر خواهد بود و تا چهارده روز دیگر انجام خواهد شد. سوخت این موشکها مایع است.»